-inapoi-

TRANSFER ELEVI

 
Lista elevilor inscrisi si solutionati pentru transfer - An scolar 2016-2017
 
Lista elevilor inscrisi si solutionati pentru transfer - An scolar 2015-2016
Procedura Transfer
Lista elevilor inscrisi si solutionati pentru transfer - An scolar 2014-2015
Criterii de transfer
Lista elevilor inscrisi si solutionati pentru transfer - An scolar 2013-2014

  • ROFUIP - Regulamentul de organizare si functionare a unitatilor de învatamânt

PROCEDURA OPERATIONALA PRIVIND
Transferul elevilor în interiorul Seminarului Teologic Ortodox “Sf. Iosif Marturisitorul”, respectiv dintr-o alta institutie de învatamânt liceal

 

Procedura
Data elaborarii
Data intrarii în vigoare
Termen
Cod
Procedura privind transferul elevilor în interiorul Seminarului Teologic Ortodox “Sf. Iosif Marturisitorul”, respectiv dintr-o alta institutie de învatamânt liceal 01 septembrie 2014 17 septembrie 2014 Permanent PO


1.Lista responsabililor cu elaborarea, verificarea si aprobarea procedurii operationale

 

Elaborat
Director: Pr.Lect.Univ.Dr. Nechita Marius Semnatura
Verificat
Director: Pr.Lect.Univ.Dr. Nechita Marius Semnatura
Aprobat
Director: Pr.Lect.Univ.Dr. Nechita Marius Semnatura

 

2. Situatia editiilor si a reviziilor in cadrul editiilor procedurii operationale

Revizuire
Data
Persoana responsabila
Semnatura
1
Ianuarie 2015 Director: Pr.Lect.Univ.Dr. Nechita Marius  
2
Septembrie 2015 Coordonator CEAC: Prof. Roman Nadia  
3
Ianuarie 2016 Director: Pr.Lect.Univ.Dr. Nechita Marius  

 

3. Persoanele carora li se difuzeaza editia sau, dupa caz, revizia din cadrul editiei procedurii operationale:

Nr. Crt
Scopul difuzarii
Nr.Exemplare
Compartiment Functia Nume si prenume Data primirii Semnatura
1
Arhivare
1
Administrativ Administrator patrimoniu   19.09.2014  
2
Aplicare
2
Personal Didactic Presedinte comisia pentru serviciul pe scoala si respectarea regulamentelor scolare   19.09.2014  
3
Aplicare
Se trimite electronic
Personal Didactic Profesori Întregii echipe de profesori 19.09.2014  
4
Aplicare
1
Personal Didactic Profesorilor diriginti Conform deciziei de numire a profesorilor diriginti 19.09.2014  
5
Aplicare
1
Personal Didactic Consilier Educativ   19.09.2014  
6
Aplicare
1
Personal Didactic CEAC Roman Nadia -presedinte 19.09.2014  
7
Aplicare
1
Administrativ Secretar elevi   19.09.2014  
8
Aplicare
1
Personal Didactic Presedinte comisia pentru analiza relatiei scoala-familie   19.09.2014  



4. Scopul procedurii operationale


Crearea unui cadru concret, respectiv corect din punct de vedere legislativ si al nevoilor institutionale ale Seminarului Teologic Ortodox “Sf. Iosif Marturisitorul”, Baia Mare, pentru elevii care solicita transferul dintr-o alta unitate scolara, ori în interiorul colegiului dintr-o clasa în alta..

5. Domeniul de aplicare a procedurii operationale


Toate situatiile în care sunt solicitate transferuri din afara ori din interiorul Seminarului Teologic Ortodox “Sf. Iosif Marturisitorul”, Baia Mare


6. Documente de referinta:


ROF
ROI
Fisa postului angajatilor Seminarului Teologic Ortodox “Sf. Iosif Marturisitorul”
Alte documente, inclusiv reglementari interne ale entitatii publice: ordinele, instructiunile, normele, metodologiile si alte documente emise de M.E.C.T.S. si alte ministere, cu referire la aceasta situatie.


7.Definitii si abrevieri ale termenilor


7.1. Definitii

Nr. crt
Termenul
Definitia si/sau, daca este cazul, actul care defineste termenul
1
Procedura operationala
Prezentarea formalizata, în scris, a tuturor pasilor ce trebuie urmati, a metodelor de lucru stabilite si a regulilor de aplicat în vederea realizarii activitatii, cu privire la aspectul procesual
2
Editie a unei proceduri operationale
Forma initiala sau actualizata, dupa caz, a unei proceduri operationale, aprobata si difuzata
3
Revizia în cadrul unei editii
Actiunile de modificare, adaugare, suprimare sau altele asemenea, dupa caz, a uneia sau a mai multor componente ale unei editii a procedurii operationale, actiuni care au fost aprobate si difuzate
4
Regulamentul de organizare si functionare a unitatilor de invatamant preuniversitar
Regulament care cuprinde norme referitoare la organizarea si functionarea unitatilor de invatamant preuniversitar de stat si particular, in conformitate cu Legea invatamantului nr. 84/1995, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare, si cu Legea nr. 128/1997 privind Statutul personalului didactic, cu modificarile si completarile ulterioare.
5
Regulament de ordine interioara
Set de norme de conduita stabilit la nivelul unei unitati scolare din învatamântul preuniversitar.

7.2. Abrevieri ale termenilor

Nr. Crt
Abrevierea
Termenul abreviat
1
P Procedura operationala
2
E Elaborare
3
V Verificare
4
A Aprobare
5
Ap Aplicare
6
Ah Arhivare
7
ROF Regulamentul de organizare si functionare a unitatilor de invatamant preuniversitar
8
ROI Regulament de ordine interioara


8. Descrierea procedurii operationale:

1. Afisarea la avizierul elevilor si dupa caz postarea pe site-ul colegiului a numarului de locuri disponibile, a claselor (nivel, specializare, profil, ultima medie a clasei), respectiv a criteriilor pentru transfer, conform ROF, ROI sau a altor documente aferente acestora.
2. Depunerea la secretariatul Seminarului Teologic Ortodox “Sf. Iosif Marturisitorul” a cererilor tip privind transferul. În cerere se precizeaza motivul transferului, aceasta fiind însotita de copia foii matricole pe semestru, respectiv pe an scolar în functie de momentul în care este cerut transferul.
3. Analiza cererilor din punct de vedere al îndeplinirii conditiilor mentionate în ROF, în ROI sau în alte documente legislative care privesc aceasta situatie (ex. modificari ulterioare ale unor OM-uri).
4. Elaborarea unui tabel cuprinzând candidatii care îndeplinesc atât conditiile de transfer cuprinse în documentele legislative în vigoare, cât si cele impuse de ROI al Seminarului Teologic Ortodox “Sf. Iosif Marturisitorul” (ex. media semestriala/anuala a elevului care cere transferul trebuie sa fie cel putin egala cu media ultimului elev din clasa/ de la specializarea la care se solicita transferul).
5. Sustinerea unui examen la disciplina fundamentala a clasei în care elevul solicit transferul (îndeosebi la clasele a 9-a si a 10-a).
6. Sustinerea examenelor de diferenta, în concordanta cu profilul/specializarea clasei în care elevul solicita transferul. Dirigintele clasei are obligatia de a urmari respectarea termenelor fixate pentru sustinerea examenelor de diferenta, precum si de a mentine legatura cu secretariatul colegiului si cu profesorii examinatori/evaluatori.
7. Elaborarea listei candidatilor care îndeplinesc toate conditiile sus-mentionate (candidatii admisi) si înaintarea acesteia înspre aprobare Consiliului de Administratie al colegiului.
8. Aprobarea listei candidatilor în Consiliului de Administratie al colegiului.
9. Dupa aprobarea transferului unitatea de învatamânt primitoare solicita situatia scolara a elevului în termen de 5 zile.
10. Unitatea scolara de la care se transfera elevul este obligata sa trimita situatia scolara în termen de 10 zile de la solicitarea acesteia.
11. Elevul nu se înscrie în catalog pâna la primirea situatiei scolare de catre unitatea de învatamânt la care s-a transferat.
12. Afisarea la avizierul elevilor, precum si postarea pe site-ul colegiului a listei transferurilor si a modului de solutionare a acesora, cu mentiunea admis/respins.

Monitorizarea implementarii procedurii va fi realizata de catre directorii unitatii si CEAC.
Verificarea procedurii se face bianual.
ANEXE


CEREREA TIP CARE SE VA COMPLETA DE CATRE ELEVII CARE SOLICITA TRANSFERUL

Lista elevilor inscrisi pentru transfer

An scolar 2016-2017

CERERI - -EMISE -VENITI
1 Intre unităti COSTIN IONUT VASILE LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 12.09.2016 XI A Admis
2 Intre unităti LAZURCĂ DALIANA COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 06.09.2016 X A Admis
3 In aceeati unitate VLAD ADRIAN IOAN SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 01.09.2016 XI C Admis
4 In aceeati unitate CIRT RENATA BEATRICE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 01.09.2016 XI D Admis
5 In aceeati unitate FĂLĂUS ANDREEA ALEXANDRA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 09.09.2016 XI D Admis
6 Intre unităti POP MARIAN IOAN COLEGIUL ECONOMIC "NICOLAE TITULESCU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 01.09.2016 XI D Admis
7 Intre unităti ZAIACZ PAULA MARIA SCOALA POSTLICEALA TEHNICA "HENRI COANDA" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 01.09.2016
Anul II AMG A
Admis
8 Intre unităti DROZMAN ANDREA LICEUL ORTODOX "SF.NICOLAE" ZALĂU ZALĂU MUNICIPIUL ZALĂU 13.10.2016 XI A Admis
9 Intre unităti BOB GAVRIL SIMION COLEGIUL TEHNIC "TRANSILVANIA" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 01.09.2016 XI A Admis
10 Intre unităti MURESAN MARCEL MIHAITA COLEGIUL TEHNIC "AUREL VLAICU " BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 17.01.2017 XB Admis
11 Intre unităti BONTOS DENISA OANA LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 26.01.2017 IX A Admis
12 In aceeati unitate ORASANU ANDREA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 26.01.2017 XI A Admis
13 Intre unităti HAZOTA DENIS LICEUL BORSA BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 08.02.2017 X A Admis
14 Intre unităti AVRAM PAUL IONEL COLEGIUL TEHNIC "GEORGE BARITIU" BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE 26.01.2017   Admis
15                  
16                  
17                  
18                  
19                  
20                  
21                  
CERERI - PRIMITE -PLECATI
1 Intre unităti CAUNI VASILE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE SIGHETU MARMAŢIEI MUNICIPIUL SIGHETU MARMAŢIEI LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER SIGHETU MARMATIEI X D Admis
2 Intre unităti GEREBENES LIA ALEXANDRA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL TEHNIC "AUREL VLAICU" BAIA MARE XII C Admis
3 Intre unităti CIOCMEREAN DANIELA GABRIELA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE ZALĂU MUNICIPIUL ZALĂU COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE XI F Admis
4 Intre unităti HOLDIS NICUSOR ANDREI SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE SÂNGEORZ-BĂI ORAŞ SÂNGEORZ-BĂI COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE XI C Admis
5 Intre unităti RUS DORA-FLORINA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE XI F Admis
6 Intre unităti JIGOVEANU IULIA ANDRADA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE IX D Admis
7 Intre unităti GHISA ANDREEA LORENA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE ILEANDA ILEANDA COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE XI B Admis
8 Intre unităti HOJDA LARISA GABRIELA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE ZALĂU MUNICIPIUL ZALĂU LICEUL UCECOM "SPIRU HARET" BAIA MARE XII C Admis
9 In aceeati unitate VLAD ADRIAN IOAN SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE XI B Admis
10 In aceeati unitatei CIRT RENATA BEATRICE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE XI A Admis
11 Intre unităti GHICEAN RICHARD ADRIAN SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE     LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "NICOLAE STEINHARDT" SATU MARE XII A Admis
12 In aceeati unitate FĂLĂUS ANDREEA ALEXANDRA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE XI A Admis
13 In aceeati unitate MORAR DIANA MARIA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE ZALĂU MUNICIPIUL ZALĂU COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE XI F Admis
14 Intre unitătie BARITYA ELENA-MARIANA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" BAIA MARE IX E Admis
15 Intre unităti KERTESZ ROXANA SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SFÂNTA ECATERINA" PRISLOP SILVAŞU DE SUS ORAŞ HAŢEG LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" BAIA MARE X E Admis
16 In aceeati unitate MOLDOVAN VASILE MIHAI SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE X A Admis
17 Intre unităti SABOU MARIA ALEXANDRA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE LICEUL "HERCULES" BAILE HERCULANE XII A Admis
18 Intre unităti OSTAŞ LAURENŢIU DARIUS SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE ILEANDA ILEANDA LICEUL PEDAGOGIC "TARAS SEVCENKO" SIGHETU MARMATIEI X B Admis
19 Intre unităti IUSCO STEFAN VASILE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER SIGHETU MARMATIEI XII C Admis
20 Intre unităti PĂCURAR ADRIAN GHEORGHE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BORSA MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL TEHNIC "AUREL VLAICU" BAIA MARE   Admis
21 Intre unităti ILIEŞ IONUŢ AURELIAN SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL TEHNIC "AUREL VLAICU" BAIA MARE   Admis
22 Intre unităti BOBOC MAURISIA ELENA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL TEHNIC "AUREL VLAICU" BAIA MARE   Admis
23 Intre unităti LINGURAR CLAUDIU SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL TEHNIC "AUREL VLAICU" BAIA MARE   Admis
24 Intre unităti PARLAULEA IONEL NARCIS SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL TEHNIC "C.D. NENITESCU" BAIA MARE   Admis
25 Intre unităti DEMARCSEK DAVID NICOLAE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" BAIA MARE   Admis
26 In aceeati unitate ORĂȘANU ANDREA DENISA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE   Admis
27 Intre unităti ROGOJAN CĂTĂLIN LUCIAN SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" BAIA MARE   Admis
28 Intre unităti BOB GAVRIL SIMION SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" BAIA MARE   Admis
29 Intre unităti BĂLĂIAN DANIEL STELIAN SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" BAIA MARE   Admis
30 Intre unităti NICHITA ROMINA GEORGIANA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI AUTO BAIA SPRIE   Admis
31 Intre unităti GHERHEŞ VASILE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE     LICEUL BORSA   Admis
32 Intre unităti POP DENISA ALEXANDRA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE LICEUL PEDAGOGIC "D.P.PERPESSICIUS" BRĂILA   Admis
33 Intre unităti BOB GRIGORE SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" BAIA MARE   Admis
34 Intre unităti DOBRICAN PAUL SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" BAIA MARE   Admis
                   
 

Lista elevilor inscrisi pentru transfer

An scolar 2015-2016

CERERI - -EMISE
 
1 TRIF BIANCA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XI C 17.06.2015 Admis
2 CORDOS MARIA DANA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XII D 12.08.2015 Admis
3 EMBER IULIA LĂCRIMIOARA LICEUL ORTODOX "SF.NICOLAE" ZALĂU ZALĂU MUNICIPIUL ZALĂU Clasa IX A 03.09.2015 Admis
4 URSU IULIAN NICUSOR LICEUL TEORETIC "SOLOMON HALIȚĂ" SÎNGEORZ-BĂI SÂNGEORZ-BĂI ORAŞ SÂNGEORZ-BĂI Clasa XI B 20.08.2015 Admis
5 CANȚA IOANA ANAMARIA COLEGIUL TEHNIC "C.D. NENITESCU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XII A 04.06.2015 Admis
6 CHECHISAN DIANA ALEXANDRA COLEGIUL TEHNIC "C.D. NENITESCU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XI E 01.09.2015 Admis
7 TEGLAŞ MĂLINA CAMELIA LICEUL TEHNOLOGIC "IOACHIM POP" ILEANDA ILEANDA ILEANDA Clasa XI A 21.08.2015 Admis
8 BOBOC FLORINA MARICICA LICEUL ORTODOX "SF.NICOLAE" ZALĂU ZALĂU MUNICIPIUL ZALĂU Clasa X A 29.06.2015 Admis
9 FERICEAN RAUL VLĂDUȚ SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa X C 10.07.2015 Admis
10 IEREMI ANDREI MARIAN SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa VIII A 03.09.2015 Admis
11 FÎRTE IONUŢ CODRUŢ LICEUL TEHNOLOGIC "OCTAVIAN GOGA" JIBOU JIBOU ORAŞ JIBOU Clasa VIII C 02.09.2015 Admis
12 BODEA IULIANA STEFANIA LICEUL UCECOM "SPIRU HARET" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa X A 07.09.2015 Admis
13 BOBOC MAURISIA ELENA LICEUL TEHNOLOGIC "VOIEVODUL GELU" ZALĂU ZALĂU MUNICIPIUL ZALĂU Clasa X F 29.06.2015 Admis
14 MORAR DIANA MARIA LICEUL DE ARTE BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa X A 27.06.2015 Admis
15 VERJEL MARILENA SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SFÂNTA ECATERINA" PRISLOP SILVAŞU DE SUS ORAŞ HAŢEG Clasa XI A 25.01.2016 Admis
16 ZUBAȘCU CRISTINA ILEANA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XI C 11.02.2016 Admis
17 RUS DORA-FLORINA COLEGIUL NATIONAL "VASILE LUCACIU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa X D 28.01.2016 Admis
18 TURCU MANUELA MIRELA LICEUL TEHNOLOGIC "IOACHIM POP" ILEANDA ILEANDA ILEANDA Clasa IX A 13.01.2016 Admis
19 POP ANDREEA IOANA COLEGIUL TEHNIC "GEORGE BARITIU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa IX B 02.02.2016 Admis
20 MUREȘAN DARIUS ANDREI COLEGIUL NAȚIONAL "PETRU RAREȘ" BECLEAN BECLEAN ORAŞ BECLEAN Clasa IX IX FB 03.02.2016 Admis
21 MICLE MALINA IOANA LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa a XI-a J 28.01.2016 Admis
CERERI - PRIMITE
1 SZTODOLNIK NICOLAE 09.09.2015 COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XI B Admis
2 SABOU PAUL LAURENŢIU 09.09.2015 LICEUL TEHNOLOGIC "TRAIAN VUIA" TAUTII MAGHERAUS TĂUŢII-MĂGHERĂUŞ ORAŞ TĂUŢII-MĂGHERĂUŞ Clasa VIII B Admis
3 COZMA MIHAELA DIANA 07.09.2015 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XI A Admis
4 LAZĂR MARCELA SORINA 02.09.2015 COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa X A Admis
5 TRIF BIANCA   SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XI A Admis
6 CORDOȘ MARIA DANA   SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XII A Admis
7 PINTEAN ȘTEFANIA VICTORIA 02.09.2015 COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa X A Admis
8 FERICEAN RAUL VLĂDUT   SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa X B Admis
9 ATANASESCU BIANCA RENATA 04.09.2015 COLEGIUL TEHNIC "GEORGE BARITIU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa X C Admis
10 CODREANU BOGDAN DUMITRU 10.09.2015 COLEGIUL ECONOMIC "NICOLAE TITULESCU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XI G Admis
11 MURESAN MIHAI DENIS 11.09.2015 LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XII A Admis
12 FEHER CAMELIA MARIANA 09.09.2015 COLEGIUL ECONOMIC "NICOLAE TITULESCU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa X D Admis
13 NEAMŢ IONUŢ 09.10.2015 LICEUL TEHNOLOGIC "HENRI COANDA" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XI A Admis
14 DAN BIANCA BOGDANA 25.11.2015 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XII A Admis
15 TRIF MIHAELA   LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa a IX-a C  
16 TITE ILEANA 12.11.2015 SCOALA POSTLICEALA SANITARA "HIPOCRATES" SIGHETU MARMATIEI SIGHETU MARMAŢIEI MUNICIPIUL SIGHETU MARMAŢIEI Anul I C AMG Admis
17 ZUBAȘCU CRISTINA ILEANA   SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XI A Admis
18 CHECHISAN DIANA ALEXANDRA 11.02.2016 COLEGIUL TEHNIC "C.D. NENITESCU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XI E Admis
19 IVAISUC LAURA SANDA 26.01.2016 COLEGIUL TEHNIC "AUREL VLAICU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XI D Admis
20 LAURUC CĂTĂLIN IULIAN 08.02.2016 LICEUL TEHNOLOGIC MARMATIA SIGHETU MARMATIEI SIGHETU MARMAŢIEI MUNICIPIUL SIGHETU MARMAŢIEI Clasa X G Admis
21 BRINDO MARIANA VIORICA 08.02.2016 LICEUL TEHNOLOGIC MARMATIA SIGHETU MARMATIEI SIGHETU MARMAŢIEI MUNICIPIUL SIGHETU MARMAŢIEI Clasa IX B Admis
22 MARCHIȘ AMALIA DANIELA 03.02.2016 COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa X A Admis
23 CIOLT ANDREI LORIN 04.02.2016 COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa XI F Admis
24 VINŢ DANUŢ 18.02.2016 COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa a XI-a B Admis
25 BRETAN ANDREEA AURELIA 02.02.2016 COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa X A Admis
26 CICALO IZABELA CAROLINA   COLEGIUL TEHNIC "AUREL VLAICU" BAIA MARE BAIA MARE MUNICIPIUL BAIA MARE Clasa X A  
 

Lista elevilor inscrisi pentru transfer

An scolar 2014-2015

 
CLASA
NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI
SCOALA DE UNDE SE TRANSFERA
SCOALA UNDE SE TRANSFERA

DATA

ADMIS

RESPINS

VENITI
PLECATI
 

SEMESTRUL I

AN SCOLAR 2014/2015

 
VII
Bob Grigore Scoala Gimnaziala  
ADMIS
VII
Bota Vasile Scoala Gimnaziala "Al.Ioan Cuza"  
ADMIS
VII
Farte Ionut   Liceul Tehnologic "Octavian Goga" Jibou
ADMIS
IX
Pletea Ana-Maria STLO "Sf. Filofteia"  
ADMIS
IX
Somesan Denis C.T. Transilvania  
ADMIS
X
Bozga Alin Alexandru   Liceul Tehnologic "Grigore Moisil" Tg. Lapus
ADMIS
X
Burzo Andrea Bianca Lic. "Petru Rares"  
ADMIS
X
Codrea Florin C.N. "Gh. Siancai"  
ADMIS
X
Grec Ioan   Liceul Borsa
ADMIS
X
Iusco Stefan Liceul Tehnologic Rozavlea  
ADMIS
X
Opris Iulian   Liceul cu Program Sportiv
ADMIS
X
Sztodolnic Nicolae C.N. "Mihai Eminescu"  
ADMIS
XI
Farcas Ioan Liceul Tehnologic "C. Moisil"  
ADMIS
XI
Mihut Anca   Liceul de Arte
ADMIS
XII
Bledea Ramona sectia stiintele naturii-STOR  
ADMIS
XII
Pischis Gheorghe Dinu   Liceul Teologic Ortodox "N. Steinhard" Satu Mare
ADMIS
XII
Toth Crina   Liceul Teoretic "Emil Racovita"
ADMIS
XII
Verestiuc Cornelia sectia stiintele naturii-STOR  
ADMIS
 

SEMESTRUL II

AN SCOLAR 2014/2015

 
VII
Chilintan Andrei   Scoala Gimnaziala Petre Dulfu  
X
Mociran Paula Liceul Emil Racovita    
X
Tambus Ioan Liceul Emil Racovita    
X
Ardelean Ana Maria Colegiul National "Vasile Lucaciu"

 

 
X
Schuller Anisoara Colegiul Economic Nicolae Titulescu    
XI
Ionce Adela   Colegiul Tehnic George Baritiu  
XI
Bretan Ioana   Colegiul Tehnic Transilvania  
XII
Varga Mihai   Colegiul Tehnic Transilvania
_________________
_________________________________
_________________________
An scolar 2013-2014
CLASA
NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI
SCOALA DE UNDE SE TRANSFERA (VENITI)
SCOALA UNDE SE TRANSFERA (PLECATI)

DATA

ADMIS

RESPINS

V
-
-
-
-
VI
Filipan Madalin  
in alt judet
ADMIS
VI
Dobrican Paul Cristian Scoala Gimnaziala Vasile Alecsandri
ADMIS
VI
Pacurar Adrian LPS
ADMIS
IX
Burlacu Diana Liceul Emil Racovita  
IX
Cusco Ioana   Liceul Tehn. Transilvania
ADMIS
IX
Muresan Alexandru   Liceul Tehn. Transilvania
ADMIS
X
Vraja Mihai Lic. Tehnologic Marmatia  
ADMIS
X
Martin Andrei Grup Scolar Tg. Lapus  
ADMIS
X
Neagu Adrian   Colegiul Tehnic Anghel Saligny
ADMIS
X
Pop Ciprian Teofil   Colegiul National Mihai Eminescu
ADMIS
X
Belea Mihaita Alin Liceul Tehn.Octavian Goga Rozavlea  
ADMIS
X
Bretan Ioana Florica LPS  
ADMIS
XI
Lupse Cristina   Grup scolar Spiru Haret
ADMIS
XI
Duciuc Ionut Lic Tehnologic Alex. Filipascu Petrova  
ADMIS
XI
Varga Mihai Adrian Colegiul National Mihai Eminescu  
ADMIS
XI
Indre Florin Liceul Tehnologic I.Buteanu Somcuta Mare  
ADMIS
XII
_________________
_________________________________
_________________________
   

SEMESTRUL I

AN SCOLAR 2013/2014

 
IX
Burlacu Diana Liceul Emil Racovita -venit  
ADMIS
IX
Leschian Alexandru   transferat-Spiru Haret
ADMIS
X
Belea Mihaita Alin Liceul Tehn.Octavian Goga Rozavlea-venit  
ADMIS
X
Vraja Mihai   transferat
ADMIS
XI
Duciuc Ionut   transferat
ADMIS
XI
Indre Florin   transferat
ADMIS
XI
Muresan Alexandru   transferat
ADMIS
XI
Nasaudean Bogdan   transferat
ADMIS
XI
Rus George   transferat
ADMIS
XI
Varga Mihai Adrian Colegiul National Mihai Eminescu-venit  
ADMIS
XII
Horonghi Marius   transferat
ADMIS
 

SEMESTRUL II

AN SCOLAR 2013/2014

 
IX
Ghicean Richard Adrian Cosmin Seminarul Teologic Satu Mare-venit  
Criterii de transfer
CRITERII SPECIFICE DE TRANSFER
  • Examen scris la disciplina fundamentala a tipului de clasa ( lb.româna/istorie, engleza/franceza/germana ), daca numarul de candidati este mai mare decât numarul de locuri.
  • Au prioritate la transfer elevii care provin din clase similare/schimbare domiciliu si care respecta conditiile impuse de regulamentele în vigoare ( media generala, media la purtare).